Pokoja a dobro - katolícky časopis farnosti Markušovce
www.pokojadobro.sk
http://www.pokojadobro.sk/tlac.php/clanok_id=
[ 15. január 2021 | 23 : 57 ]

Neobyčajné stretnutie

Autor článku: Viktória Rendošová
Pridané: 0000-00-00 00:00:00
Copyright © 2005 -2006 Pokoj a dobro
Bez súhlasu redakcie sa článok nesmie ďalej publikovať!
 , autor: 0

Volám sa Viktória a mám 10 rokov. Chcela by som Vám porozprávať o jednom neobyčajnom stretnutí.
Babka, dedko, bratranec a ja sme sa vybrali do Bratislavy na päťdňový výlet. Prvý deň bol super a druhý tiež, ale ja budem rozprávať o treťom dni.
V tretie ráno som sa zobudila a babka už pripravovala veci na svätú omšu s pápežom Jánom Pavlom II. Potom sa zobudil aj dedko a bratranec a pripravili sme sa. Išli sme na železničnú stanicu a vlakom do Petržalky. Nevedela som sa dočkať, kedy tam budeme. Keď sme vošli do areálu pre účastníkov svätej omše, boli tam už stovky veriacich a preto sme stáli vzadu a nič sme nevideli. Ale našťastie tam pristavili obrovskú obrazovku a potom sme videli všetko. A svätá omša so svätým otcom sa mohla začať.
V tom čase bola veľká zima. Celú omšu viedol pán biskup Sokol, ale kázeň a ešte niečo rozprával pápež. Potom som šla s babkou a dedkom na sväté prijímanie. Neskôr sme sa vrátili do Bratislavy na ubytovňu. Oddýchli sme si a chceli sme ísť do ZOO. Ale teta nám navrhla, aby sme šli na letisko. A tak sme šli na letisko rozlúčiť sa s pápežom. Po ceste okolo nás prešiel svätý otec na svojom papamobile a vtedy, v tú chvíľu, ma pochytil zvláštny pocit. Akoby som sa stretla tvárou v tvár s Ježišom Kristom. Ten nádherný deň mi Pán Ježiš určite daroval. Navždy mi zostane v srdci spomienka na svätého otca, ktorý bol starý a chorý, no duchovne bol taký silný, že dokázal pohnúť tisíckami veriacich.