• Od 26. februára 2022 mohlo prísť na sväté omše do kostola už 50% veriacich z kapacity kostola (všetci bez obmedzení, očkovaní, neočkovaní atď.)  a od 14. marca 2022 vláda zrušila obmedzenia pre vstup na bohoslužby

 

  • Pracovníci firmy Bednár z Popradu začali 3. marca 2022 s opravou organu v kostole v Tepličke. Organ v Tepličke postavila firma Rieger-Kloss z Krnova v roku 1949 ako svoj opus3091. Poslednú (generálnu) opravu organu uskutočnila v novembri 2002 firma Franzen. V  organe sa nachádza celkovo 702 píšťal. Časť píšťal je z dreva, časť zo zliatiny cínu a olova
    a časť zo zinkového plechu. Všetky píšťaly boli vyčistené od prachu a nečistôt. V nástroji sa už znova začal objavovať červotoč a tiež aj chyby, ktoré viedli k jeho nespoľahlivému fungovaniu. Preto celý nástroj bolo nutné nanovo vyčistiť a organovú skriňu natrieť prostriedkom proti drevokaznému hmyzu. Taktiež bolo prerobené zapínanie organu s pridaním osvetlenia na pedálnicu . Nakoniec bol nástroj naintonovaný a naladený. Organ bol odovzdaný do užívania 1. apríla 2022. Celková cena opravy organu činila 2200 Eur.

 

  • Milan Krčmár previedol 15. marca 2022 výmenu medených zvodov na kostole, ktoré boli prehnité. Pri práci mu pomáhal  Dušan Pavlík. Celková cena materiálu s prácou je 1760 Eur.

 

  • Dňa 19. marca 2022 osadili  Vladimír Gbúr a Dušan Pavlík na Krížovej ceste na kalvárii drevené mini ohrady okolo krížov. Kovové konštrukcie zhotovil Jozef Sendrej.

 

  • 20. marca 2022 viedol pobožnosť Krížovej cesty na kalvárii cirkevný historik doc. Ľuboslav Hromják, spolu s hojnou účasťou veriacich z Tepličky, farnosti i okolia.

O autorovi

Jozef Sendrej